News

02-06-2012

Stadion Narodowy


Parking na Stadionie Narodowym
Czerwiec 2012 to miesiąc największego piłkarskiego święta w Polsce i Europie. Firma AD Engineering współuczestniczyła w nim jako autor nowoczesnego systemu parkingowego na Stadionie Narodowym - AD Park Solution.
Parking Stadionu Narodowego w Warszawie został zbudowany pod murawą, na dwóch poziomach. Jego łączna powierzchnia wynosi prawie 15 tys m2, na której znajduje się 1 765 miejsc postojowych. Firma AD Engineering wdrożyła tutaj swój autorski systemu AD Park Solution. Jest to w pełni zautomatyzowany, modularny system zintegrowany z systemem bezpieczeństwa obiektu i z centralną bazą danych.
W ramach tego projektu krakowska firma zainstalowała 36 terminali wjazdowo-wyjazdowych LTD/LTC z wbudowanymi wideodomofonami, dystrybutorami i czytnikami biletów oraz czytnikiem kart zbliżeniowych. Dostęp pojazdów do wyznaczonych stref parkingowych zabezpieczony został przy pomocy 18 automatycznych, bardzo szybkich barier o długości ramienia od 3,5 do 4 m. Za kierowanie ruchem odpowiada tutaj 36 sygnalizatorów świetlnych. W skład systemu wchodzą też hydraulicznie podnoszone słupki drogowe, które w razie potrzeby skutecznie blokują wjazd. Cały system działa w nowatorskim w tej dziedzinie systemie IP.