Dostosowania

KINGPARKING czyni wielkie starania by zapewnić możliwość współpracy z innymi systemami znajdującymi się na budynku tj. z systemem dostępu do budynku, systemami przeciwpożarowymi, hotelowymi i umożliwia integrację z systemami budynków inteligentnych. Można to realizować np. za pomocą używania tej samej karty w kilku systemach. Przez wykorzystanie jednoczesnego połączenia baz danych tych systemów informacyjnych przygotowywanych przy współpracy z naszymi informatykami.


NAVIS - system naprowadzania

Systemy parkingowe KINGPARKING rejestrują przejazdy pod szlabanami i kontrolują zajętość poszczególnych sekcji parkingu. Przy nieoddzielonych strefach parkingu można kontrolować zajętość pętlami indukcyjnymi zainstalowanymi w jezdni. Informacje te trafiają za pomocą sieci lub bezprzewodowo do kilku rodzajów wyświetlaczy.
Komunikacja klasyczna przewodowa lub bezprzewodowa (Xbee, WiFi, GPRS).
Tablice świetlne lub elektromechaniczne.
Wolne/Zajęte lub z informacją cyfrową
Zasilanie z sieci elektrycznej lub za pomocą solarnych paneli i akumulatora.


BAT - detekcja wolnego miejsca

Podstawową częścią systemu BAT jest ultradźwiękowy detektor usytuowany nad miejscem parkingowym. Detektor monitoruje obecność samochodu i za pomocą magistrali sygnalizuje stan jednostce centralnej. Konfigurowane strefowe wyświetlacze naprowadzają kierowcę do wolnej strefy. Stan zajętości w strefie jest sygnalizowany czerwono-zielonym sygnalizatorem usytuowanym w alejce przed każdym miejscem parkingowym. Umożliwia to szybkie zaparkowanie samochodu bez niepotrzebnych objazdów parkingu i stresowych sytuacji dla kierowców. Wyposażenie parkingu w system BAT stwarza że parking staje się bezpieczniejszy i przyjaźniejszy dla klienta.


ANPR - rozpoznawanie numerów rejestracyjnych

System KINGPARKING można wyposażyć w system rozpoznawania numerów rejestracyjnych, który daje nowe możliwości obsłudze parkingu. Numer samochodu jest na wjeździe przypisany do biletu.
Kontrola wjazdu/wyjazdu podejrzanych lub skradzionych samochodów.
Spis zaparkowanych aut wg. numerów rejestracyjnych, nadruk numeru rej. na bilecie krótkoterminowym, identyfikowanie biletów które zostały zgubione i wiele innych.